Tuğçe Yılmaz Piskolog

Uzman Psikolog Tuğçe Yılmaz

* * *

Merhaba… Ben Uzman Psikolog Tuğçe Yılmaz.1988 Edirne doğumluyum. Evliyim, bir kız çocuğu annesiyim. Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi’ni 2006 yılında bitirdikten sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne başladım. Başarı bursuyla okuduğum bölümümü 2011 yılında onur ödülüyle tamamladım. Aynı yıl, yine İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde burslu olarak Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisansıma başladım.

‘Uykunun Çocukların Gelişimine Etkisi’ konulu tezimde; uykunun fiziksel, bilişsel ve psikolojik gelişime etkisi ve uyku bozuklukları üzerine araştırmalar yaparak, uykunun çocukların gelişimine etkisinin pozitif yönde olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldum.

2012 yılından bu yana aktif olarak sektörde çocuklarla çalışmaktayım. Birçok anaokulu ve rehabilitasyon merkezine danışmanlık yaptım. Çeşitli uyku kliniklerinde süpervizyon aldım ve araştırma gruplarına katıldım. Psikoloji ile ilgili bir çok eğitim, seminer ve kongreye katıldım. Kendim de çeşitli kurumlarda birçok seminer verdim.

2014 yılında Nişantaşı Teşvikiye’de Limon Ağacı Danışmanlık Merkezi’ni kurdum. 2015 yılında evlendim ve eşimin işi sebebiyle Ankara Çankaya’ya taşındım.

2016 yılında kızım Pera Rona doğdu. Yine aynı yıl İstanbul’a döndük.

Benim serüvenim Rona’yla başladı diyemeyeceğim, ben zaten yıllarca çocuklar ve aileleriyle çalıştım. Çocuğum yokken de uykunun fiziksel, bilişsel ve psikolojik gelişimde ne kadar önemli olduğunu ve uykusuz bir annenin ruh halini iyi biliyordum. Ama şunu söyleyebilirim ki kızım olduktan sonra, o zamana kadar çalıştığım tüm anneleri ‘daha iyi’ anladım.

Hala Şişli’deki ofisimde danışanlarımla birebir görüşmekte, çocuk ve ailelere danışmanlık vermekte, uyku eğitim atölyeleri ve seminerleri düzenlemekteyim.

Eğitimlerim
(2010)

MMPI Kişilik Testi – Edirne Devlet Hastanesi Psikiyatri Kliniği

(2012)

Play Theraphy (Oyun Terapisi) – Çatı Danışmanlık - Birgül EMİROĞLU (Oyun Terapileri Derneği Dernek Başkanı)

(2013)

Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitim

(2013)

Yeni Programa Göre Okul Öncesi Dönemde Müzikle Bütünleşik ve Sarmal Eğitim Modeli 1. Oturum - Yrd. Doç. Dr. Ercan MERTOĞLU

(2013)

Yeni Programa Göre Okul Öncesi Dönemde Müzikle Bütünleşik ve Sarmal Eğitim Modeli 2. Oturum - Yrd. Doç. Dr. Ercan MERTOĞLU

(2014)

Objektif Testler Eğitimi – (Cattell 2 A Zeka Testi, Cattell 3 A Zeka Testi, Alexander Pratik Zeka Testi, Porteus Labirentleri Testi, Good Enough Testi, Agte Gelişim Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Draw a Person, Bender Gestalt Algı Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Gesell Gelişim Testi ) - Klinik Psikoloji Enstitüsü Derneği

(2015)

WISC-R Zeka Testi – Klinik Psikoloji Enstitüsü Derneği

(2015)

HRS Ankara Hastanesi – Annelerle El Ele Sağlıklı Bebeklere

Katıldığım Kongreler

11. İnternational Congress of Clinical Psychology (25-28 October 2018. Granda, Spain)

15. European Congress of Psychology (11-14 July, 2017, Amsterdam, Netherlands)

19. Ulusal Psikoloji Kongresi (5-7 Eylül 2016, İzmir)

18. Ulusal Psikoloji Kongresi (9-12 Nisan, Uludağ Üniversitesi, Bursa)

16. Ulusal Psikoloji Kongresi (14-17 Nisan 2010, Mersin Üniversitesi)

Ödüller
Uzman Psikolog Tuğçe Yılmaz; 2021 yılında Uluslararası kalite ödüllerinde yılın en iyi psikoloğu ödülüne layık görüldü.

Uzman Psikolog Tuğçe Yılmaz;

2021 yılında Uluslararası kalite ödüllerinde yılın en iyi psikoloğu ödülüne layık görüldü.

Ödül töreni izlemek için tıklayınız

psikologtugceyilmaz

Instagram’da Bizi Takip Edin
Psikolog Tuğçe Yılmaz instagram paylaşım
Psikolog Tuğçe Yılmaz instagram paylaşım
Psikolog Tuğçe Yılmaz instagram paylaşım
Psikolog Tuğçe Yılmaz instagram paylaşım